Apple – spoločnosť, ktorá pohla IT svetom

Keď sa dneska povie Apple, tak sa nenájde človek, ktorý by túto veľkú spoločnosť nespoznal. Táto spoločnosť v dnešnej dobe vyrába toho mnoho, od telefónov Iphone, cez počítače iMac, až po hodinky Apple Watch. Vymysleli teda radu vecí a predovšetkým myslia na to, aby ich stroje boli jedinečné a ťažko napadnuteľné. Apple patrí medzi jednu z najsilnejších firiem, čo sa bezpečnosti týka. V dnešnej dobe takmer každý človek vlastní niečo od Apple, najpopulárnejšie sú jednoznačne vo svete ich mobilné telefóny, ktoré sa napriek ich niekedy zdanlivo prehnanej cene predávajú pomere vo veľkom množstve. Ako však spoločnosť Apple vznikla a kto stál za jej základmi?

Vznik spoločnosti Apple a jej zakladateľ

Keď sa povie Steve Jobs, tak takmer každý pozná toto meno. Ak nie, tak teraz vám o ňom niečo prezradím. I keď to bol podivín, ktorý nevedel dobre komunikovať s ľuďmi a bežne chodil bosý kde mohol, do sveta priniesol Apple. Spoločnosť, ktorá dneska konkuruje každej jednej veľkej spoločnosti v smere IT. Steve Jobs bol tak veľká osobnosť, že dostal aj vlastný film. Meno filmu bolo

jOBS, kde si hlavnú úlohu zahral herec Ashton Kutcher. Zhodou okolností aj tento herec, je vysoko inteligentný a nepriamo sa aj v skutočnom živote orientuje v oblasti IT. Preto mu aj táto úloha bola blízka a ľahko si vedel predstaviť, ako ju má zahrať, pretože sa v nej ľahko orientoval. Steve Jobs však tento film nikdy vidieť nemohol, pretože dva roky pred jeho premiérou bohužiaľ zomrel. Bola to tak strata pre celý technologický svet, a nielen pre ten. Steve Jobs sa orientoval pravidlom, všetko na dosah jedného prsta. Preto aj telefóny, ktoré vydával, boli možno na dobu v ktorej uvideli svetlo malé, ale ľudia ich mali vo veľkej obľube a kupovali ich.

Apple je tak firma, bez ktorej by si veľa ľudí nevedelo predstaviť svoj technologický svet, a preto môžu povedať len jedno veľké “Ďakujem” človeku, ktorý priniesol takúto techniku medzi nás.