Google – najmúdrejší z najmúdrejších

“Si múdrejší ako google.” Fráza, ktorou sa označujú veľmi múdri ľudia. Prečo? Pretože na vyhľadávači google, nájdete všetko čo potrebujete. Všetky informácie, najnovšie správy, vaše obľúbené seriály, filmy, básne proste všetko. Všetko čo len chcete. Nejedná sa teraz o internet, ale hlavne o google. Google je jednoznačne najviac prehľadný zo všetkých internetových vyhľadávačov a čo sa týka sveta, tak je rozhodne ten z najobľúbenejších, ak nie najobľúbenejší. Google nám všetkým zjednodušuje život denno denne a veci, ktoré sa bežne dozvedáme každý deň, by sme sa bez neho možno nikdy nedozvedeli.

Google v boji proti konkurencií

Rovnako tak ako každá iná firma, aj google má svojich “nepriateľov”, teda konkurenčné firmy, ktoré sa snažia získať viacero používateľov na svoju stranu. V takomto boji spravíte všetko, predovšetkým legálne, aby ste vyhrali, pretože o to viac peňazí vám, i vašej firme pripadne. Avšak aj majster tesár sa utne. Google sa tak moc tlačil do popredia medzi tých najlepších, že porušil pravidlá a logicky za to musel pykať. Chyba bola v tom, že využil android k upevneniu si dominancie na mobilných zariadeniach, a tak znižoval možnosť prezentovania inovácií ostatných firiem. Takto jasne znížil ich šance, ale táto cesta nebola tá správna. Nebola totiž v súlade s normami a za to google draho zaplatil. A keď sa myslí draho, tak to bolo skutočne drahé. Google totiž dostal pokutu 4,34 miliardy eur. Táto pokuta rozhodne nepatrí medzi tie najmenšie, skôr naopak. Google je však obrovská firma s obrovskými ziskmi, ale aj takáto pokuta, určite spraví nejaké poriadky vo firme. Google predovšetkým musel prestať tlačiť svoj vyhľadávač tak moc ku dominancii, a musel vyrovnať šance pre všetkých v tejto danej “disciplíne”.

Na popularite google to však vôbec neubralo, rovnako tak neprišlo ani o používateľov. Aj na Slovensku je najviac využívaný vyhľadávač práve google, na ktorom ako vždy nájdete všetko čo potrebujete. Nič sa nezmenilo, akurát sa google poučil, že bojovať sa má fér.