Počiatky moderných počítačov sa na Slovensko dostali v polovici 20. storočia, teda vtedy, kedy bol rozmach počítačov najväčší. Práve vtedy sa začali vyvíjať počítače, ktoré konštrukčne pripomínali tie dnešné. Aj keď vtedajšie počítače mohli byť o veľkosti jednej miestnosti, tak za polstoročie sa dokázali rapídne zmeniť a zmenil sa aj ich výkon. Niekedy neplatí, čím väčšie tým lepšie a pri počítačoch to jednoznačne tak bolo.

Ako počítače ovplyvnili Slovensku, ako aj celý svet

Počítače sa dostali do povedomia ľudí, predovšetkým preto, že dokázali jednu hlavnú funkciu až priveľmi dobre. Tou funkciou bolo počítať. Vedeli vypočítať aj veľmi vysoké príklady za pár sekúnd. Šetrili tak obrovské množstvo času nielen vedcom, ale aj obyčajným ľuďom, ktorí počítač mali. Pätnásť rokov dozadu však počítače neboli nejaké všemocné a úžasné stroje. Dokázali spúšťať nejaké tie programy, dali sa na nich hrať hry a podobne, ale grafika bola jednoduchá a ich výkon bol pomerne slabý. Keď si zoberieme, že súčasný počítač 1000-násobne prevyšuje výkon počítača, ktorý bol vytvorený 15 rokov dozadu, pokročili sme v oblasti IT ráznym spôsobom. Počítače sa za tých 15 rokov stali neodmysliteľnou súčasťou každej jednej domácnosti, pretože predstavujú obrovský prísun informácií a rovnako tak, ide o veľké uľahčenie práce, vo všetkých smeroch.

Nárast popularity počítačov

Ich popularita rástla už od ich počiatkov. Hlavne kvôli tomu, že práca, ktorú vykonávali bola niekoľko násobne rýchlejšia ako keby ju mal robiť normálny človek. Zaujímavosťou je, že počítač je vyrobený na základe ľudského mozgu, teda funguje podobne ako náš mozog. Veľa ľudí si toto neuvedomuje, ale skutočne je tomu tak. Počítač nám tak zjednodušil prácu, ktorú by sme ručne a len pomocou našej mysle robili niekoľko hodín. I keď z hľadiska pracovnej morálky, sú niektorí ľudia stále viac leniví, počítače sa stávajú populárnejšie a populárnejšie.

Tak nie je divu, že aj na Slovensku vzniká pomerne veľké množstvo IT firiem, ktoré sú úspešné, pretože dopyt po tomto tovare je skutočne obrovský.