Pre začiatočníkov, ktorí nemajú ani poňatie čo IT hardware znamená, možno uviesť, že je to jednoduché pochopiť. Je to prakticky všetko možné čo sa týka informačných technológií. Medzi informačné technológie patria mobilné telefóny, počítače notebooky a pod. Avšak hardware sa týka počítačov. Ak by sme to zovšeobecnili čo najjednoduchšie, hardware je fyzická stránka počítača a jeho doplnkov. Hardware sám o sebe patrí aj k odborom na niektorých školách, ktoré sa dajú študovaťe. Pre začiatok vám stačí vedieť to, čo už bolo uvedené vyššie.

Ako IT hardware ovplyvňuje Slovensko

IT hardware neovplyvňuje samozrejme len Slovensko. Vo veľkom ovplyvňuje úplne celý svet. Pozrite sa len na svoje okolie. V ktorej domácnosti nie je počítač? V každej jednej modernej domácnosti v dnešnej dobe nájdete počítač. Či už starší alebo novší alebo počítač určený na hranie alebo na administratívne práce. Akonáhle sa počítače dostali do ľudského povedomia a stali sa dostupnou spotrebiteľskou zložkou, chce ich každý. Zväčša deti, pretože sú tie sú veľmi hravé, a tak každé jedno dieťa v dnešnej dobe chce mať svoj počítač. IT hardware tak ovplyvňuje Slovensku nielen z pohľadu ľudí, ale aj z pohľadu politického. Keďže sa rozširuje do sveta stále rýchlejšie a rýchlejšie, vznikajú nové a nové firmy, ktoré obchodujú s hardware-om, takže predávajú či kupujú jednotlivé počítače a doplnky na Slovensku a naopak. Trh s IT sa začal rozrastať a nadobudol väčší politický význam. Rovnako tak IT hardware zasahuje do školstva, pretože čím viac sa vyvíja, tým viac ľudí je potrebných pre jeho údržbu, a aj preto, aby vedeli ako s IT hardware-om narábať. Preto každoročne potreba nových a nových IT špecialistov, ktorí sa zaoberajú nielen touto tématikou, neustále rastie.

IT hardware tak nevedomky, ale isto zväzuje každého z nás a dostáva sa do povedomia všetkých. Sila IT je nekonečná, pretože sa môže stále a dookola rozvíjať o nové a nové inovácie a súčiastky. Je len na ľuďoch, ako dokonalý svet IT spravia.