Najnovšie novinky i aplikácie

Dennodenne vznikne v priemere na mobil niekoľko stoviek nových aplikácií. Väčšinu z nich však priemerný človek nevyužije, pretože ich vôbec nevyužije. Avšak spoločnosti ako sú Microsoft, Google, Samsung a pod., potrebujú aby si ľudia sťahovali poprípade kupovali ich aplikácie. V ich prípade ide o biznis, ktorý bežne sprostredkúvajú.

Najnovšie novinky nielen vo svete IT

Inovácie stále idú dopredu a inak to nie je ani v IT. Dneska si predstavíme najnovšie novinky aj aktuality zo sveta, ktoré sa sem dostali len pred nedávnom. Najväčším ťahákom sú asi

autonómne taxíky, ktoré spoločnosť Phoenix tento rok vypúšťa do sveta. Toto však nie je žiadna novinka, aj spoločnosť Tesla sa o podobné veci pokúšala, avšak ich taxíky neprešli skúškami. I keď sa dostali na cesty rôzne autá od nich, párkrát sa stalo, že toto auto havarovalo. Keďže je toto auto veľmi inteligentné, “rozmýšľa” predovšetkým nad tým, ako čo najviac ochrániť vodiča pri danej situácií. Tým pádom, ak sa rúti k tragédií, tak auto ochráni predovšetkým človeka v ňom, čo sa stane ostatným na okolo ho už tak trošku nezaujíma.

Novinky od Microsoftu

Ako inak, aj Microsoft vždy prichádza z novými novinkami nie ročne, ale takmer každodenne. Táto spoločnosť sa rýchlo vyvíja a posúva dopredu. Najnovšou novinkou tejto spoločnosti bude predstavenie aplikácie, ktorá dokáže ukázať displej telefónu v systéme Windows, čo napomôže všeobecnej komunikácií pri pripojeniach týchto dvoch prístrojov. Doteraz, ak ste sa chceli pripojiť k PC, sa najčastejšie a najlepšie využíval USB kábel, Bluetooth alebo po novom aj technológia NFC, ktorá však funguje na princípe bezdotykového spojenia, a výmene dát medzi jednotlivými zariadeniami. Aj toto je isto pokrok, pretože to omnoho uľahčí prenos dát medzi počítačom a mobilnými zariadeniami.

Svet tak ide pomaly ale isto dopredu, o technológiách sa to však povedať nedá, pretože tie idú dopredu raketovým tempom a dovolím si tvrdiť, že už dávno predbehli našu dobu. Ľudia sú však prispôsobiví a rýchlo si zvykajú nielen na nové zmeny, ale aj na novší a modernejší svet.