Od vzniku počítačov už prešiel nejeden rok a medzitým stihli vzniknúť aj také počítače, ktoré ste si ľahko mohli zobrať, kam ste len chceli. Dostali názov notebooky.

Najlepšie značky

Medzi najlepšie značky rozhodne bude patriť veľká rada populárnych značiek. Žiadna značka sa nemôže stať najlepšou, pokiaľ nie je populárna. Čím viac sa preto dostane do povedomia ľudí, tým viac utkvie na sláve. Ako však rozlišujeme, ktoré notebooky sú najlepšie? To je základná otázka preto, aby sme vedeli povedať, ktorá značka je najlepšia. Odpoveď je jednoduchá. Najlepší notebook je ten, ktorý najlepšie sedí zákazníkom. Kedže ročne je jedna spoločnosť schopná vydať aj celú radu notebookov, tak my budeme porovnávať najlepšie za daný rok. Tu o tom rozhodujú znovu ľudia. Recenzie na jednotlivé komponenty, súdržnosť či výdrž notebooku, to je celá rada faktorov, ktoré každý človek môže popísať. Nie sú však žiadne veľké vojny ohľadom toho, ktorý notebook je najlepší, ak však príde na trh nejaký, ktorý je prevratný, ostatné firmy ho chcú jednoznačne dohnať, po prípade aj predbehnúť. Medzi najlepšie značký minimálne na Slovensku jednoznačne patria HP, ASUS, DELL, ACER a LENOVO. Toto sú značky, ktoré sú zákazníkmi najviac recenzované a teda sa najlepšie porovnáva ich kvalita.

Populárnosť značky vo svete

Vo svete však môžu platiť iné pravidlá. Hlavne ak sa napríklad jedná o americký tovar, pretože nemusí sa dostať do povedomia tých európskych štandardov tak, ako to dokážu firmy, ktoré v Európe sú. Medzi najviac populárne značky notebookov jednoznačne patrí MAC, od spoločnosti Apple, ktorý sa vo svete notebookov teší rovnako tak veľkej popularite, ako na Slovensku značky HP a pod. Ďalej je tu rozhodne značka Vaio, ktorá ani nie je tak známa svojimi notebookmi, ale jej popularita sa nedá zaprieť, pretože túto značku pozná takmer každý.

Na svete tak existuje mnoho a mnoho populárnych značiek a záleží len od vkusu a dizajnu človeka, ktorú z nich si vyberie, a ktorú z nich preferuje.